سفر به قشم با ماشین | نکات و اطلاعات لازم برای سفر زمینی به قشم


سفر به قشم با ماشین

سفر به جزیره قشم با ماشین شخصی به دلیل هزینه‌های کمتر و در راحتی دسترس بودن همیشگی وسیله نقلیه، بی شک انتخاب خیلی از مسافران هست. باتوجه به وسعت جزیره قشم و مسافت زیاد بین دیدنی‌ها و جاذبه های گردشگری آن، این روش سفر انتخاب خوبیست.

۱۰ مکان دیدنی جزیره قشم

باید به سمت بندرعباس حرکت کنید. دو مسیر جذاب در پیش دارید. انتخاب کنید که می‌خواهید از مسیر یزد و سیرجان بروید و لذت ببرید از عظمت کویر یا بروید سمت اصفهان و شیراز و از آنجا به بندرعباس برسید.

بعد از رسیدن به بندرعباس اگر تصمیم داشتید همچنان تا قشم ماشین خود را همراه داشته باشید باید حدود ۳۰ دقیقه بیشتر رانندگی کنید تا به بندر پل برسید.

از آنجا بعد از پرداخت هزینه‌ای برای رفت و برگشت خودرو با لندینگ کرافت، سفری کمتر از یک ساعت در میان آبهای خلیج فارس خواهید داشت تا لافت. سپس با کمی رانندگی از درگهان میگذرید و به قشم می رسید.

اگر خواستید بقیه مسیر بعد از بندرعباس را بدون خودرو ادامه دهید، ماشینتان را همان جا پارک کنید، به اسکله شهید حقانی بروید که تجربه‌ای بینظیر از سفر دریایی یک ساعته همراه با اتوبوس‌های دریایی در انتظار شماست.

یادتان باشد می‌توانید ماشین شخصی خود را نیز به مقصد بندرعباس سوار قطار کنید و خودتان نیز با قطار یا هواپیما به بندرعباس بروید.

نکاتی که باید در سفر به قشم با ماشین شخصی بدانید

  • لندینگ کرافت‌ها بصورت شبانه روزی کار می‌کنند.
  • اتوبوس‌های دریایی هر روز از ساعت ۶:۰۰ الی ۲۳ بین بندرعباس و قشم در رفت و آمد هستند.
  • قبل از سفر حتما از وضعیت دریا مطلع شوید.
  • شماره تلفن اسکله شهید حقانی بندرعباس:  ۳۲۲۳۷۷۸۱-۰۷۶
  • شماره تلفن اسکله شهید ذاکری قشم :  ۳۵۲۲۵۵۳۶-۰۷۶

 

 

5/5 (1 دیدگاه)
5/5 (1 دیدگاه)
مطالب دیگر